Mantolama Firması

Mantolama Firması

mantolama firması Mantolama firması olarak binaların olduğundan daha güzel görünmesini sağlamak, belirlenen günden daha fazla ömre sahip olmasına katkı sağlamak ve kullanıcıların maddi yükünü daha aşağı çekmek için çalışmaktayız. Binaların iç ve dış yüzeyine yapılacak olan sarma işlemi ile binalar bir insan gibi korunacak, sıcak ve soğuktan olumsuz etkilenmeyecek ve sorunların ortaya çıkması engellenecektir. Binaların yalıtımının sürekliliği sağlanarak binanın her noktasında alınmakta olan verim en üst seviyelere çıkacaktır. Bina sakinlerine maddi kazancın yanı sıra sağlık ile birlikte manevi kazancıda getirecektir.

Mantolama Firması Olarak Çalışma Biçimi

Mantolama firması olarak ilk olarak mantolama yapılacak olan binanın keşfini yapmaktır. Alanında uzman ekip ile birlikte bina hakkında bilgilendirme, tespit ve onarımların olduğu rapor hazırlanmaktadır. Ardından hazırlanan rapor doğrultusunda;

 • Binanın etrafını tamamen saracak iskele kurulumu yapılır.
 • Gerekli olan tüm iş güvenliği tedbirleri alınır.
 • Binanın dış yüzeyinde varsa çatlak, kırık ve dökülmeler tamir edilir, çıkıntılar gerekli işlemler ile düzeltilir.
 • Yalıtım levhası üzerine yapıştırıcı sıva sürülerek, sağlam yapışmasını sağlamak adına her bir levha sıvası taraklanarak yapıştırılır. Sıvanın kuruması beklenir.
 • Sıva kurumasında sonra birleşme notaları ve levhaların ortalarına gelecek şekilde, sağlamlığı sağlayacak oranda dübel işlemi yapılır.
 • Mantolama firması işlemleri devamında levhalar üzerine file çekilerek ince sıva yapılır.
 • İnce sıva ve filenin beklenen kuruluğa ulaşmasının ardında kalın sıva yapılır ve tüm pürüzler uygun şekilde düzeltilir.
 • Sıva üzerinde istenen dekoratif görüntü verilir.
 • Son olarak bina dışı komple boya yapılarak mantolama işlemi sonlandırılır.

Binanın etrafında bulunan iskelenin kontrollü şekilde sökülmesinin ardından bina kullanıma hazırdır. Bina içinde ve dışındaki beklentiler hemen karşılanmaya başlayacak, bina sakinleri mantolamanın faydasını anında görecektir.

Mantolama Ücretlendirme Maddeleri

mantolama firması Mantolama firması alanında iyi bir işlem için araştırılması gereken ilk konu fiyat olmasına rağmen mantolama ücretlerini belirleyen içerikler asıl önemli olan noktalardır. Mantolama ile ilgili ücretlendirmeler, yapılacak olan işlem için kullanılan malzemelerin (yalıtım levhası, düzel, sıva, boya ve file) kalitesine, işlemleri her birini yapacak olan personelin alınan uzman olmasına, firmanın deneyimi ve yapmış olduğu işlemler sonucunda aldığı olumlu referanslardır. Ayrıca yapıla işlemlerin en küçüğüne bile verilen garanti hem firmanın güvenini hem de ücretlendirme üzerinde etkilidir.

Mantolama firması ile ilgili seçim aşamasında kaliteli içerik yerine sadece fiyatın dikkate alınması sonucunda büyük maddi kayıplar ortay çıkmaktadır. Bunlar;

 • Kullanılan yalıtım levhasının mevsim şartlarına uyumsuzluğu ya da istenen kalitede olmayışı ısı ve su yalıtımının yeteri kadar karşılamamaktadır.
 • Mevsim değişikliğinin etkiler sonucu yakıt ve enerji maliyetlerinde istenen düşme yaşanmaz.
 • Binanın beton yapısı üzerinde gerekli olan korumayı sağlayamadığından, aşınmalara neden olarak bina ömrünün kısa olmasını engelleyemez.
 • Kullanılan yapıştırıcının kalite düzeyinin eksik olması nedeni ile levhalar zaman içerisinde kopma, düşme ve kırılma sorunlarını ortaya çıkarır. Bu da bina sakinleri üzerinde yeniden onarım maliyeti oluşturmaktadır.
 • Bina içerisindeki küf ve nemi engelleyememekte, bina sakinlerine sağlıklı bir yaşam alanı sunamamaktadır.
 • Boyanın kalitesiz olmasında dolayı zaman içerisinde mevsim etkileri ile boya üzerinde olumsuzluklar görünmekte ve binanın dış görünümünün bozulmasına neden olmaktadır.
 • Mantolama firması açısında düzgün olmayan işçilik sonucunda binadan istenen verim hiçbir şekilde elde edilemez.

Bu sebeplere bağlı olarak mantolama işlemini yerine getirmek için firma arayışlarında sunmuş olduğu hizmetler ve malzemelerin kalitesi ile personel deneyimi öne alınmaktadır.

Her Anlamda Uygun Mantolama Firması Seçimi

Mantolama konusunda süreklilik arz eden bir kazanç sağlamak adına detaylı şekilde araştırma yapıldıktan sonra tercih yapılmaktadır. Mantolama firması sektöründe bina sakinlerinin aramış olduğu tüm kriterleri eksiksiz olarak karşılayan firmamız yalıtım konusunda teknolojik gelişmeler ile birlikte tecrübeyi de sunmaktadır. Teslim edilen mantolama uygulamaları sonrasında edinilmiş olan referanslar ile her geçen gün gelişerek hizmete devam etmektedir.

Çeşitli karşılaştırmaların yapılacağı araştırmalar hakkında personelden başlayarak kullanılan en küçük malzemeye kadar kalite kıyaslaması yapılabilir. Mantolama firması hakkında edinilmesi gereken bütün bilgiler yapacağınız ziyaret ile ulaşabilir, yapılan işlemler ile ilgili olan görselleri incelenebilir. Binalara hak ettiği değer vermek, sakinlerinin maddi ve manevi şekilde kazanç elde etmesini sağlamak için uzun yıllar sorunsuz günler geçirmek için mantolamanın her türlü imkanını sunmaktayız.