Isı Yalıtım

Isı Yalıtım

Isı Yalıtım Isı yalıtım, mevsim şartlarına göre sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri oluşturarak, binanın içine girmesini veya binadan dışarı çıkmasını önlemek adına beton yapı üzerine yapılan uygulamadır. Isı yalıtımı bina ve kullanıcılarına çeşitli faydalar sağladığından dolayı tercih edilmektedir. Bina sakinlerine maddi kazanç sağladığı gibi sağlıklı bir yaşam alanı sunmaktadır.

Isı Yalıtımı Yaptırılmasının Nedenleri

Isı yalıtım hem binaya hem de binayı kullananlara avantaj sağlamaktadır. Binaların çevreye karşı duyarlı olmasını sağlamasının yanı sıra bina sakinlerine de konforlu bir hayat sunar. Bu bağlamda ısı yalıtımının yapılmasını tetikleyen etmenler şöyle sıralanmaktadır;

  • Kış aylarının soğuk havasını, yaz aylarındaki sıcaklığı geçirmediğinden dolayı ortamların istenen düzeyde kalmasını sağlaması,
  • Isınma ve soğutma giderlerinde yaklaşık olarak yüzde 50 oranında tasarruf elde etmesi,
  • Bina içerisinde oluşan küf ve nemleri engellemesi ve bu sorunların insan sağlığını tehlikeye atmasının önüne geçmesi,
  • Binanın beton yapısının korozyon karşısında dirençli olmasının sağlanması,
  • Binanın çeşitli dış etkenlere karşı daha korumaları olması,
  • Zararlı emisyonların etkisinin azalarak çevre verilecek zararın önüne geçilmesidir.

Isı Yalıtım Isı yalıtım sağladığı bu avantajlar ile her binanın ve kullanıcının ihtiyacı haline gelmiştir. Binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlarken diğer yandan bina sakinlerinin bütçe dengesinin sağlanmasına katkı sağlamaktadır.

Isı Yalıtımı Yaptırmanın Karı

Isı yalıtım başlangıç maliyetinin sonucunda hem binanın onarım maliyetini hem de ısıtma ve soğutma giderini azaltmaktadır. Bu nedenle iyi bir şekilde yapılmış olan yalıtım kendisini 3 yıl kadar bir süre içerisinde amorti etmekte olup, geri kalan kullanımlarda kar ortaya çıkarmaktadır. Isı yalıtımın doğru şekilde ve uygun malzemeler ile yapılması sayesinde beklenen fayda kendisini kısa süre içerisinde gösterecektir.

Isı yalıtım uygulamasının kardan çok zarara yol açmasını engellemek adına firma seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. Aksi halde binada istenmeyen çeşitli maliyetler ortaya çıkmaktadır. Firmamız beklentilerinizi tam olarak karşılamak, binadan istediğiniz verimi almanızı sağlamak ve güzel bir görünüm sunmak için kaliteden ödün vermeden hizmet vermektedir. yalıtım konusunda ilk sırada yer alan firmamız ile binalarınızı hak ettiği değeri görecektir.